Następna szkoła do likwidacji

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 6

Lucy FR GOŚĆ 21-05-11 11:44

Po zamknięciu szkoły w Bzurach, Kuczyński nasz pożałowania godny burmistzr podjłał kolejną decyzję o likwidacji szkoły. Tym razem padło na Niedźwiadną. Klamka już zapadła. Następny rok szkolny będzie już ostatnim. Co wy na to?

Odpowiedz Cytuj
Jacek (guest) 21-05-11 16:46

Czym jest to spowodowane? może On ( Burmistrz) chce by powiększyć szkołę w Szczuczynie i dzieci będą w lepszych warunkach się uczyć?Czy może jest brak pieniędzy dla gminy dalszego finansowania tych szkół? Trzeba poddać powód tego problemu!!!

Odpowiedz Cytuj
Lucy FR GOŚĆ 21-05-11 17:55

Powód jest prosty: władza, żądzenie. Taki to typ.Scenariusz jest taki. W tysiąclatce i Niedżwiadnej kończą się kadencje dyrektorów. Zostaną rozpisane konkursy, żeby wybrać nowych własnych. Pech tylko, że kadencja dyrektorki z gimnazjum kończy się za 4 lata, więc trzeba Gromadzką wywalić. I już to robi. Dowód? W ferie zimowe E. Koniecko, która szykuje się na jej miejsce skończyła kurs zarządzania oświatą. Kuczyński poczekał aż w gimnazjum nadadzą imie Szczuki i teraz zobaczy czy da się wywalić. Już krążą jakieś anonimy. Jak się da, to ogłosi trzy konkursy naraz. Ale w komisji konkursowej zasiadają przedstawiciele związków zawodowych, a tych w całej gminie jest tylko 2 i to akurat w Bzurach. Więc podstawówka w Bzurach poszła do likwidacji. Następna będzie szkoła w Niedżwiadnej, żeby przewodniczący Grunwald nie podskakiwał. Potem utworzy zespół szkół z tysiąclatki i gimnazjum z jednym dyrektorem: panią Koniecko.Czy widzisz tu gdzieś Jacku dobro dzieci? Dla oszczędności Kuczyński sprzeda autokary, a dzieci z Niedźwiadnej i Bzur będą dojeżdżać PKSem, do zbiorczej szkoły bez świetlicy, bo też chce zlikwidować

Odpowiedz Cytuj
Jacek (guest) 21-05-11 19:02

Ja znam doskonale problemy tego typu które za zwyczaj wystepują u każdego psełdo polityka, jak po uzyskaniu władzy zachłyśnie się tą podświadomością że zaczynam żądzić, pytanie jest, tylko jak? i od czego? mam rozpocząć by rządzić dobrze? z taką podswiadomością jest bardzo mało ludzi na świecie, szczególnie w dzisiejszych czasach! Dziś w dziedzinie polityka osoby te zaazwyczaj przekształcają się samo czynnie na busnessmanów .Ale powrócmy do zagadnienia Burmistrza Artura Kuczyński który sam był dyrektorem szkoły w Niećkowie i z tego co ja wiem, posiada? On duże zdolności w zarządzaniu Szkolnym. Może trzeba ostrożniej z tymi oskarżeniami wobec jego? nie znając całkowitej przyczyny tego co musi lub może jest zmuszony to zrobić?Jakie jest jego stanowisko i wyjaśnienie w tej kwestii?

Odpowiedz Cytuj
Egoista 22-05-11 7:31

Ciekawy wątek. Szkoda tylko ,że jest w nim sporo nieścisłości. Szanowny Lucy FR, dlaczego tak nie lubisz burmistrza?

Odpowiedz Cytuj
Jacek (guest) 22-05-11 13:24

Egoisto poddaj wątek tych nieścisłości? W takich sytuacjach nie powinno odgrywać się roli "lubi czy też nie lubi". Lucy FR poddała swoją subiektywność, więdz co możesz jej zarzucić?

Odpowiedz Cytuj
Egoista 22-05-11 16:33

Drogi Jacku kochane brawo stwierdziło co następuje:1."Scenariusz jest taki. W tysiąclatce i Niedżwiadnej kończą się kadencje dyrektorów. Zostaną rozpisane konkursy, żeby wybrać nowych własnych. "Po co rozpisywać konkurs na stanowisko , które ma być zlikwidowane?2.P. Koniecko szykuje się na włodarza Tysiąclatki .

Odpowiedz Cytuj
Jacek (guest) 22-05-11 19:36

Odpowiedz z zapytaniem kieruję do Egoisty oraz Lucy FR : analizując sugestie Lucy FR wobec postępowania Burmistrza w tej sprawie, Egoista jak by potwiedził słuszność jej domniemanych zarzutów.Pomijając wszelkie domniemane? podstępne działanie Burmistrza wobec Pani Gromadzkiej, w tej sytuacji istotne jest czy działanie Burmistrza oparte są: 1. dla dobra podniesienia poziomu szkolenia uczniów szkoły Podstawowej? 2. która z tych osób ( Pani Gromadzka czy E. Koniecko) posiada większe kwalifikacje w zarządzaniu edukacyjnym tak by mogła spełnić warunki w zarządzaniu i podwyższeniu poziomu edukacyjnego? Jeżeli działania Burmistrza są wyłącznie w tym kierunku, wówczas wszelkie domniemane sugestie, że On ( Burmistrz) lubi tą czy inną, są nieistotne!!! Wszelkie działania Burmistrza muszą być ukierunkowane wyłącznie dla dobra uczniów szkoły podstawowej!!! Co chodzi o rozpisiwanie " konkursu" jeżeli ten konkurs? polega wyłącznie w ocenie osób z dziedziny szkolnictwa na wyższym poziomie, można wówczas dać wiarę że komisja edukacyjna wyłoni najlepszego kandydata na tak waże i jak bardzo odpowiedzialne stanowisko! W innym przypadku konkurs ( w prymitywnym postępowaniu jak to zazwyczaj bywa) nie będzie oparty o dobro poziomu edukacji szkolnictwa, wówczas działania Burmistrza będą szkodliwe dla młodych wyrastających do wyższego poziomu umysłowego. Rozwincie ten temat bardziej dogłębniej, wówczas odnajdziemy winnych lub nie? w tej kwestii.

Odpowiedz Cytuj
Lucy FR GOŚĆ 23-05-11 17:06

Waszej ocenie poddaję następujące fakty. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy chodzi o dobro dzieci, społecznosci lokalnej czy o jakiekolwiek inne dobro, czy też wyłącznie o zemstę, rozgrywki personalne i żadzę władzy.Moje zastarszone przyjaciólki z urzędu coś niecoś słyszą. Burmistrz Kuczyński zamówił audyt, który kosztował gminę 15 tys. zł. Pan Z. Sulewski księgowy szpitala grajewskiego, który audyt przeprowadził dostał polecenie "znajdź cokolwiek". Audyt przeprowadzony był też w gimnazjum. Nie chodziło więc o sporządzenie bilansu otwarcia tylko o szukanie dziury w całym. Nic nie znaleziono, ale dziura jest. Audyt to tylko pretekst, który wykaże "rażące zaniedbania".A teraz najlepsze - w czwartek 19 maja Burmistrz Kuczyński osobiście zawiózł do kuratorium wniosek o odwołanie pani Gromadzkiej ze stanowiska. Nie chodzi więc Jacku o to kto ma lepsze kwalifikacje do zarządzania edukacją, tylko o ŁAMANIE PRAWA. Bo kadencja pani Gromadzkiej jako dyrektora Gimnazjum kończy się za 4 lata. Dlatego Egoisto nie lubię pana Kuczyńskiego, który jest kłamcą, działa podstępnie, jest mściwy i łamie prawo. Co naszej gminie i jej mieszkańcom źle wróży.

Odpowiedz Cytuj
Egoista 23-05-11 20:38

Ciekawie Lucy FR piszesz. Poprzesz to jakim s malutkim dowodem?

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://szczuczyn.istrefa.com

istrefa gmina Szczuczyn | istrefa powiat grajewski | istrefa podlaskie | istrefa Polska

Szczuczyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat grajewski, województwo podlaskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 19-230


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem