Orkiestra

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 2

Puzonista GOŚĆ 26-08-11 0:49

Potwierdzam słowa czytelnika.Wracając do tematu, Orkiestra strażacka nie jest orkiestrą zawodową a więc nie ma co od niej wymagać repertuaru na poziomie zawodowca. Z tego co się orientuje działania orkiestry mają być wznowione. Nie dziwię się wcale że tradycja orkiestry pod umiera gdyż większość ludzi z naszego miasta ją atakuje zamiast wspierać, przypominam też ze Ci ludzie porzucają swoje zajęcia i rezygnują z przyjemności aby uświetniać m.in święta kościelne ja bardzo sobie cenię ludzi kreatywnych, którzy w dzisiejszych czasach kultywują takową kulturę. P.S. Bardzo brakuje mi orkiestry, choć dla wielu pewnie to rzecz niezauważalna...

Odpowiedz Cytuj
Muzyk (guest) 26-08-11 2:39

Temat Orkiestry; pielęgnowanie tradycji pokoleniowej jest wzorcem kultu, będącej uosobnieniem wszelkich wartości z życia mieszkańców. Orkiestra Strażacka w Szczuczynie nigdy przedtem nie była zgrają niuków muzycznych. Każdy początkujący muzyk powinien nauczyć się muzyki, wówczas miałby szanse do uczestnictwa w Orkiestrze.Czy takie zasady bywają w Orkiestrze Strażackiej? Tradycja jest czymś innym od jakości Orkiestry, ona (orkiestra) powinna być na jakimś poziomie sztuki muzycznej, która wzbudzi u słuchaczy zainteresowanie.
Tradycję nie można wzorować na Orkiestrze która odgrywa pośmiewisko Kościelne na czele z prymitywnym księdzem!!! Takie obyczaje utrwalają w ludzkich umysłach zacofanie i głęboki prymityw szczególnie młodemu pokoleniu! Muzykę żałobną nie można odgrywać na każdym Kościelnym święcie. Nie każde święto kościelne ma oprawę żałobną. To wymysł prymitywnego księdza który nie potrafi wypowiedzieć słowa poprawną polszczyzną. Podstawowym problemem jest to, że prymitywna władza Miasta i Gminy Szczuczyn, na czele z wielkim mułem Burmistrzem, nie potrafi zmodernizować prymitywny sposób własnego postępowania i tym zniechęcają ludzi.Trzeba spełnić odpowiednie warunki, wówczas mieszkańcy odczują przyjemność.Do takich zadań mamy Burmistrza i Radnych którzy powinni nad tym pracować. Czy mogą oni w tym kierunku coś zmienić? Spontaniczna twórczość artystyczna nie związana ani z tradycją sztuki ludowej, ani z żadnym kierunkiem sztuki współczesnej, niczego nie potrafi!!!

Odpowiedz Cytuj
Ten sam rocznik GOŚĆ 27-08-11 1:59

Kola zasrał park w Szczuczynie, wydeptał chodniki bezmyślnie biegając i uciekł za granicę. Mówi niby po polsku aż się lody topią, bo w 10 wyrazach robi 8 błędów.

Odpowiedz Cytuj
Muzyk (guest) 27-08-11 2:36

Ty z pewnością należysz do tych najbardziej tępych roczników z PRL-u. Założę się, że nie potrafisz rozczytać własnego bełkotu!!! Odcham się imbecylu i napisz kim jest ten " Kola"? za jaką granicę uciekł? czyżby do ZSRR?

Odpowiedz Cytuj
Puzonista GOŚĆ 28-08-11 1:09

Zgadzam się z tobą muzyk co do poziomu orkiestry, niestety takowy poziom utrzymuje się od dawna bo więcej w orkiestrze pozerów niż muzyków... Muzyka jest sztuką piękną a wiec należało by coś z Tym zrobić ale na dzień dzielniejszy nie ma w orkiestrze kapelmistrza który wskazał by odpowiedni kierunek i mógł ukształtować orkiestrę tak aby reprezentowała i miasto i siebie

Odpowiedz Cytuj
Muzyk (guest) 28-08-11 2:09

Dziekuję Puzonisto za Twoją rzeczowość, aczkolwiek uważam Ciebie za muzyka który kocha muzykę i posiada zamiłowanie oraz talent. Z pewnością jesteś dobrym. Życzyłbym obyś mógł mieć w Orkiestrze twórców talentu muzycznego z którymi wspólnie utworzysz prawdziwą Orkiestrę która wykona nie jedną sztukę muzyczną. Ja wieżę że w Szczuczynie jest dużo młodych talentów, którzy oczekują poprawy warunków, oby mogli swój talent rozwijać i w przyszłości rozsławić swoje miasto z którego się wywodzą.pozdrawiam

Odpowiedz Cytuj
Olo 17-02-13 14:40

Popieram wypowiedz muzyka.Współczesna szczuczyńska tradycja to kontynuacja tradycji PRL-owskiej, a różnica jest taka, że pochód zastąpiono mszą, trybunę równym rzędem krzeseł i oficjalnie wręcza się medale zasłużonym(? )przedstawicielom władzy, czasami zwykłym ludziom-- jak starczy orderów oczywiście! A orkiestra-- dobrze,że jest?

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://szczuczyn.istrefa.com

istrefa gmina Szczuczyn | istrefa powiat grajewski | istrefa podlaskie | istrefa Polska

Szczuczyn - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat grajewski, województwo podlaskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 19-230


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem